Plakett Kina 1900-tal
2020-03-13
748473
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, rektangulär form, dekor av flodlandskap med pagoder och figurer i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med tre sigill, monterad i träram, ca 35x23 cm