Plakett Kina 1900-tal
2020-03-13
748461
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, rektangulär form, dekor av pojkar med fladdermöss i sepia och järnoxid, kalligrafi samt sigill, ca 37x25 cm