Ring 18 k guld diamanter och rubiner
2020-03-13
748436
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
RING, 18 k guld, 2 briljanter vardera ca 0,25 ct, 12 åttkantslipade små diamanter samt 16 carréslipade rubiner, Ateljer Ajour, A Edwardson, Stockholm 1946, ringstorlek 17,5 mm, vikt ca 9,6 g
Rubiner med skador och slitage, 2 åttkantslipade diamanter med skador