Knappar i silver 1700-tal
2020-03-13
748435
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
KNAPPAR, 6 st., silver, blomformade med pålödda dekordelar i guld i form av löv, fasettslipade pastestenar, 1700-talets slut, diameter 3 cm, originaletui i rött skinn, beklädd invändigt med siden och sammet, längd 23 cm
Stenar med hack och med visst slitage förekommer, etui med skador