Ring örhängen guld
2020-03-20
748404
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k rodierat vitguld, 8 små åttkantslipade diamanter, Lawepé Guldsmedsateljé Georg Perényi, Stockholm 1961ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 4 g,
ÖRHGÄNGEN, 1 par, 18 k guld, 2 fasettslipade vita stenar, vikt ca 1,4 g
URUPPDRAGARNYCKEL, oädel metall, i form av en pistol, 1800-talets senare hälft
Nyckel med bucklor