Tallrikar Kina 1700-tal
2020-03-10
747459
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+2, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), av djup modell, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, diameter ca 22-23 cm
PROVENIENS: Två inköpa på M. Molvidson AB, Stockholm
Nagg