Taklampa designad av Paavo Tynell
2020-04-19
747380
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 EUR |
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell K1-12, Idman, 1950-tal, mässingsstomme med bladdekoration prismor, sex ljusarmar med matta opalkupor, 95 cm i diameter, ca 50 cm i höjd
Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.