Soffa gustavianskt provinsarbete
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, gustavianskt provinsarbete, 1800-talet början, målad stomme med bronserad detaljer, skuren dekor, sitsen klädd med mönstrad textil, längd 185 cm, bredd 77 cm, höjd 87 cm.
Slitage, färgbortfall, renoverad samt kompletterad, senare klädsel samt målning.
746399
2020-03-15