Fat Kina 1700-tal
2020-03-12
746339
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 24-25 cm
Nagg, sprickor