Ring med diamanter.
2020-03-26
746314
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
RING, 18 k guld, Guldsmedshuset, Göteborg, 9 briljantslipade diamanter totalt 2,51 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 12 g
Ingår i tema "Handpicked watches & jewellery"
Bruksslitage, den stora champagnefärgade stenen med nagg på rondisten, spricka inuti samt med inneslutningar.