Saltkar empire
2020-03-12
746115
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SALTKAR, silver, 1-par empire, tidigt 1800-tal, oiditifierade stämplar, oval form med uppsvängda hänklar samt godronnerad dekor, höjd ca 6, bredd 14 cm, total vikt ca 227 g
Visst ålderrelaterat slitage