Marilyn Ford Bartfay
2020-03-08
745796
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MARILYN FORD BARTFAY (f. 1946 AUS): "Study #12" signerad Ford, daterad 1978, abstrak komposition, grå/svart/vit skala, olja på duk, 150x80 cm
Proviens: Hängt 20 år på Furudals bruk kursinternat
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars