Carl Alexius Berndtson 2 olja på duk
2020-03-13
745632
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CARL ALEXIUS BERNDTSON (1908-2002) 2 st, "Solglimt vid Stafsnäs" samt "Upplevelsen", blå/grön färgsättning varav en med luftballong, olja på duk, signerade cab, mått båda två ca 48x57,5 cm
Upplevelsen med färgbortfall samt krackelyr