Bordslampa design av Paavo Tynell
2020-04-19
745006
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, Taito 1930/40-tal,
mässingslampa med originalskärm av spjälor, diameter 35 cm, höjd 47 cm.
Åldersrelaterat slitage och ärgi, skador på lamp skärmen