Spegellampetter, sengustavianska

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, sengustavianska, Niclas Falkengrens art, för två ljus vardera, träskuren dekor, förgyllda med polerat guld och slagmetall, krönta med bandrosetter och kärve, ramen med pärlstav, nedre kant med fäste för ljusarmar, silverfolierade glas, ljushållare av mässing, ovala 70,5 x 43 cm, smärre torrsprickor, lagningar och kompletteringar

smärre torrsprickor, lagningar och kompletteringar

743596

2020-03-01