Porslin Kina
2020-03-01
742388
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, TALLRIKAR, 8 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor, längd ca 22-39 cm
Samtliga delar med omfattande lagningar, skador, sprickor, nagg