Henri Matisse litografi
2020-02-26
742353
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HENRI MATISSE (Frankrike 1869-1954), efter, "Nu bleu", färglitografi från 1958 ur Verve nr 35-36, signerad och daterad i trycket, H. Matisse 52, bildyta ca 34x25 cm