Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2020-02-29
742300
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med tall i underglasyrblått, längd ca 26 cm
Nagg