Bordslampa
Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
BORDSLAMPA, i form av omgjord vas, 1900-talets första hälft, med hänklar i form av frukter, dekor med fjärilar och blommor, övre del i mässing sockel i trä, skärm i textilt material, höjd (t o m armaturen) 43 cm
Funktionen garanteras ej, fabrikationsfel på en hänkel, slitage
741911
2020-03-02