Brita Nordencreutz
2020-03-08
741237
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BRITA NORDENCREUTZ (1899-1982): Blomsterstilleben, signerad och daterad -38, bildmått ca 46x38 cm,
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars
Två repor, mindre färgbortfall