Gustaf Möllenborg såsslev i silver
2020-02-29
741064
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GUSTAF MÖLLENBORG (1823-1850), (2) Soppslev samt såsslev, soppslev i delvis förgyllt silver samt valbard i skaftet, stämplad 1831, medföljer såsslev, England, stämplad 1790, med familjen Tranefelts vapen, längd ca 41 sam t17, vikt på den mindre ca 45 g
Bruks och åldersrelaterat slitage