Silverparti
2020-03-01
740130
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SILVER, 10 delar, mestadels tidigt 1900-tal, potatissked, matsked, strösked, brevkniv, tespindel, såsslev, sockertång, bordssked, sked samearbete, smörkniv med blad i vitmetall, samt souvenirsked från Norge, längd 9- 27 cm, total vikt ca 450 g
Bruksslitage, monogramgravyr.