Ljuskrona 1800-tal
2020-02-20
740086
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, 8 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 81, diameter 43 cm
Nagg kan förekomma