Pilgrimsflaskor Kina 1800-tal
2020-02-24
739811
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
PILGRIMSFLASKOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, med hänklar, dekor i underglasyrblått, höjd ca 21 cm
PROVENIENS: Tidigare inköpt på Antik West, Göteborg
Nagg, en med spricka