Ljuskrona i gustaviansk stil s.k hagamodell
Klubbat för:
1 600 SEK
3 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, gustaviansk stil, s.k hagamodell, 6 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olipslipade prismor, mittparti med stamglas samt spria, avslut med droppboten, höjd ca 90, diamater ca 55 cm
Bruksslitage, mindre nagg kan förekomma, SAV garanterar ej funktionen, medföljer ljusmanschetter
739638
2020-02-25