Kauhavakniv
2020-02-22
738173
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KAUHAVA KNIV, otydligt signerad, Finland, skaft i konstmaterial, 1900-tal, pommel i form av hästhuvud, doppsko i mässing blad i helstål med graverad dekor slida i läder med dekor, längd ca 19 cm
åldersrelaterat slitage,