Terrinfat Kina 1700-tal Famille rose
2020-02-21
737154
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TERRINFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av "Double Peacock" i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 37 cm
Slitage, mindre kantlagningar