Matservis Bing & Gröndahl
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSERVIS, 40 delar, 1900-tal, "Elegance", Bing & Gröndahl, dekor i relief samt förgylllda kanter, bestående av, 1 ovalt uppläggningsfat (41 cm), 1 såsbåt, 2 skålar, 12 djupa tallrikar (diam 25 cm), 12 mattallrikar (24,5 cm), 12 förrättstallrikar (21,5 cm)
bruksspår, flertalet delav av andra sortering
736663
2020-02-12