Saltkar 1 par silver
2020-02-10
735631
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SALTKAR, 1 par, silver, pärlstavsdekor, invändigt med förgyllning, oidentifierad mästare, empire, stämplad 1827, höjd 6, längd 9 cm, vikt ca 164 g
Gravyr, troligen lagning mellan fot och kupa