Ljuskrona rokokostil
2020-02-07
734686
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, för 8, stomme i mässing, behängd med prismor, elektriferad, höjd ca 94, diameter 68 cm
PROVENIENS: Stopalo
Enstaka prismor saknas