Taklampa
2020-02-14
734532
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, smide samt blyinfattat polykromfärgat glas, sexkantig, enkel ljuskälla, höjd inkl. kedjor ca 65, diameter ca 42 cm
Bruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, delvis förnyad el