Pavel Andreevich Mansurov, print multiple
2020-03-08
734471
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
PAVEL ANDREEVISCH MANSUROV (Ryssland/Frankrike 1896-1983): "Bière", 1972-1978, signerad P. Mansuroff, numrerad på baksidan 148/150, screenprint/aluminium/trä/stål, 50 x 19,5 x 9 cm.
PROVENIENS: Konstruktiv Tendens, Stockholm
vikskador