Taklampa
2020-02-11
734216
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TAKARMATUR, empirestil, tidigt 1900-tal, 4 ljuspunkter, stomme i mässing, dekor med förgyllda palmettblad, kronring med slipade prismor, avslut med slipad glasskål, höjd ca 95, diamater ca 36 cm
Mindre bruksspår, ej funktionstestad, Sav garanterar ej funktionen