Skål samt fat
2020-02-12
733928
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL samt FAT, 1900-tal, skål med märkning i botten, tunt parianliknande gods, skålens höjd ca 18, fatets diameter 30,5 cm
Proveniens: Bengt Julins samlingar
Smärre slitage