Ljuskrona med prismor
2020-02-05
733416
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, järnstomme, behängd med olikslipade prismor, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm
Skador, enstaka prismor kan saknas, klotet underst saknas, en lös prisma medföljer