Armring 18 k vitguld diamanter
2020-02-07
733120
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 25 000 SEK |
ARMRING, 18 k vitguld, mittdekor av 33 diamanter med gammal- och åttkantslipning totalt ca 2,80-3,00 ct, Juvelerareaffär Gunnar Fahlström, Stockholm 1951, innerdiameter 5,5 cm, vikt ca 18,5 g
Stenar med skador/rondistnagg förekommer