Empirstils takampel
2020-02-06
732582
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 400 EUR |
AMPEL, empirstil, 1900-talets första hälft, mässingsstomme med glaskupa, för 6 ljus och elektrifierad för en lampa, diameter 63 cm, höjd 86 cm.
Ej funktionstestad, slitage.