Oidentifierad konstnär
2020-02-06
732532
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets första hälft, efter Gustave Courbet, "Stenhuggarna", olja på duk, c 78x128 cm
Originalet denna målning är gjord efter utfördes ursprungligen av Gustave Courbet 1849 och förstördes under bombningarna av Dresden 1945
Slak i duken