Kinesisk luta 1800-/1900-tal
2020-02-07
732323
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SANXIAN, kinesisk 3-strängad luta, snidat trä samt ormskinn, 1800-/1900-tal, längd 41,5 cm
Slitage, smärre skador, någon del saknas