Penselvas Kina 1900-tal
2020-02-03
731193
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformad, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, guldkant, höjd ca 28 cm
Slitage, slitage på guldkant