Edition Luxe Rolex Submariner 1960-tal

Klubbat för:

640 000 SEK

Utropspris

200 000 SEK

ROLEX SUBMARINER, armbandsur, 1960-tal, automatiskt urverk, stål, plexiglas, senare armband med viklås ref nr. 93150/580/A, ref nr. 5512, serie nr. 765180, verk nr. 85251, kaliber 1530, diam ca 40 mm

Urtavla sk Tropical Dial - 4 line, pointed crown guards, en ägare sen 1960-talet

Bruksslitage. Glas med sprickor. Urtavla med patina. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

731104

2020-03-29