Tallrikar Famille rose 1700-tal
2020-01-30
730774
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid,epia samt guld, diameter ca 22,5 cm
Nagg, två med sprickor, en med kantlagning