Bakstycke till jacka Kina
2020-02-02
730521
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BAKSTYCKE, till jacka, Kina, 1900-talets början, brochardmönster med kejsardrake och brinnande pärla, ca 98x56 cm
PROVENIENS: Föremålet införskaffat av David Hummel, Sven Hedins livmedikus, under resa i Tibet i Kina