Salt- och Pepparkar Skål Svampdosa silver
2020-02-03
729095
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALT- OCH PEPPARKAR, silver, SKÅL, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1920, brätte med ciselerad floral dekor, SVAMPDOSA, silver, 1700-tal, locket med dekor av blomma, otydliga stämplar, totalvikt 221,1 g
Skål med monogramgravyr