Paul Canaux bordsplateau
2020-02-03
728870
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
PAUL CANAUX ET CIE (verksam Paris, 1892-1911), Bordsplateau i sterling silver stående på klotfötter, rokokostil, stämplad, baksidan i betsat lövträ, största mått ca 63 x 46 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage