Samuel Lyberg bägare silver
2020-01-28
728739
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SAMUEL LYBERG, bägare, silver, sannolikt 1700-talets slut, Borås, graverad dekor, invändigt förgylld, trumpetformad, höjd 23,5 cm, vikt ca 494 g
Slitage och repor