Nils Landberg Orrefors vaser
2020-01-30
728530
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
NILS LANDBERG (1907-1991), vaser, 5 st, Orrefors, 1960-tal, klarglas med underfång, osignerade, etikettmärkta, höjd 30-11 cm
Den högsta vasen med litet nagg vid botten. viss slitage i form av mindre repor vid undersidor förekommer