Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2020-01-31
728482
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av bambu och pion på trädgårdsavsats i underglasyrblått, längd ca 33 cm
Nagg, med metallomfattning för upphängning