Terrin Kina 1700-tal
2020-01-31
728375
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, med hänklar, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 21, längd 32 cm
Smärre glasyrnagg