Kaare Klint däckstol Ruud Rasmussen Danmark
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KAARE KLINT(1888-1954), däckstol, för Ruud Rasmussen, Danmark, stomme i ek och rotting, uttfällbart fotstöd samt Ihopfällbar, etikettmärkt längd ca 150, sittjhöjd ca 35 cm
Mindre skador kring rotting förekommer, bruksslitage
727438
2020-01-26